چگونگی تزریق ژل گونه

فرم دهی صورت با تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه یک فرایند زیبایی است که با هدف شکل دهی به صورت، افزایش حجم و جوانسازی پوست به کار گرفته می شود. ژل های پوستی به صاف کردن چروک و خطوط ریز کمک کرده و جهت شکل دهی مجدد ساختار، حجم یا اجزای صورت نیز به کار گرفته می شوند. ژل گونه اصطلاحی است که طیفی کاملی از محصولات و مواد را در بر می گیرد.

بهترین ژل گونه

در قدم اول، یک ژل معتبر باید توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) یا اروپا (Medical CE) تایید شده و بر اساس استاندارد های آن ها باشد. انتخاب بهترین ژل به بودجه و نحوه واکنش فرد به آن ژل در گذشته بستگی دارد.

یک نکته مهم این است که جوانسازی صورت فرایندی یک جلسه ای نیست. بنابراین، در صورت نیاز به دریافت چندین تزریق، انجام یکباره آن ها ضرورت ندارد. افراد می توانند ابتدا با تزریق مقادیر اندک ژل شروع کرده و تا دستیابی به نتایج دلخواه مقدار دریافت این تزریقات را افزایش دهند. در واقع، گاهی اوقات بهتر است در ابتدا یک یا دو تزریق دریافت کرده و در صورت نیاز به تدریج تعداد آن ها را بیشتر کرد.

هزینه تزریق ژل گونه

هزینه و ماندگاری ژل های پوستی چقدر است؟

قیمت ژل های پوستی به ناحیه درمان و مقدار محصول استفاده شده بستگی دارد. یک عامل تعیین کننده دیگر در قیمت، پیچیدگی فرایند است. برای مثال، رینوپلاستی غیر جراحی نیاز به مهارت و دانش پزشکی بالایی بوده و فقط باید توسط پزشکان با تجربه انجام شود. به فرایند زیبایی بینی رینوپلاستی گفته می شود.

اغلب به دلیل حجم بیشتر محصولات استفاده شده در فرایند تزریق ژل گونه، قیمت آن نیز بیشتر است. به طور میانگین، اغلب ژل های پوستی بین ۱۲ تا ۱۴ ماه دوام داشته که از این موارد تعدادی دارای ماندگاری بیشتر نیز هستند. دوام ژل های گونه همچنین به سرعت تجزیه شدن آن ها در بدن نیز بستگی دارد.

فرم دهی صورت با تزذریق ژل گونه

چه مقدار ژل جهت شکل دهی به گونه ها لازم است؟

مقدار ژل های پوستی به شکل فعلی صورت فرد و هدف او پس از فرایند بستگی دارد.

تزریق ژل گونه برای چه افرادی مناسب است؟

برجسته سازی گونه برای افرادی مناسب است که به داشتن گونه هایی مشخص تر علاقه مند هستند.

 ژل گونه برای افراد مسن تر

اغلب فرایند های برجسته سازی گونه با هدف جوانسازی صورت و جبران حجمی انجام می شوند که در طول زمان به صورت طبیعی از دست رفته است.

ژل گونه جهت احیای حجم پس از کاهش وزن

برخی افراد در می یابند که پس از کاهش وزن، مقداری از حجم صورت خود را از دست داده اند. جبران این حجم از دست رفته با استفاده از ایمپلنت های غیر جراحی گونه می تواند در متعادل کردن ظاهر فرد کمک کند.

ژل گونه برای افراد جوان تر

تزریق ژل گونه در افراد جوان تر با هدف دستیابی به گونه هایی مشخص و برجسته انجام می شود. برجستگی گونه ها همانند مشخص بودن خط فک یکی از معیار های زیبایی به شمار می رود. در صورت مشخص نبودن حدود اجزای صورت فرد، ایمپلنت غیر جراحی گونه می تواند در دستیابی به ظاهری جذاب تر به او کمک کند.

لیفت گونه به وسیله نخ، تزریق گونه یا جراحی

اصطلاح لیفت یا برجسته سازی گونه برای طیفی از گزینه های درمانی جراحی و غیر جراحی استفاده می شود. هر کدام از این روش های درمانی دارای مزایا و معایبی است. درمان انتخابی فرد به چندین عامل بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میزان طبیعی بودن ظاهر پس از فرایند
  • میزان تغییر مورد انتظار
  • مدت استراحت پس از فرایند
  • راهبرد جراحی لیفت گونه

با انجام جراحی می توان به تاثیر گذار ترین لیفت گونه جهت مقابله با پیری دست یافت. افراد با انجام جراحی باز هم به جایگزینی حجم از دست رفته نیاز دارند زیرا جراحی حجم از دست رفته را جبران نمی کند. احیای چنین حجمی می تواند به کمک انتقال چربی از دیگر نواحی بدن یا تزریق ژل های پوستی انجام شود. در هنگام تصمیم گیری درباره انجام جراحی باید خطرات و مدت بهبودی پس از جراحی را نیز در نظر گرفت.

مقدار تزریق ژل گونه

چه درمان هایی به همراه تزریق ژل گونه انجام می شوند؟

انجام درمان های ترکیبی با هدف شکل دهی به صورت رایج هستند. این ترکیب به هدف مورد انتظار فرد بستگی دارد. در زنان جوان تر، تزریق ژل گونه معمولا با تزریق ژل لب یا خط فک نیز همراه هستند. با این حال، در صورت تمایل به داشتن صورتی بیضی شکل، تزریقات ژل گونه با تزریقات لاغری صورت همراه می شوند.

سوالات متداول

چه مدت پس از تزریق ژل گونه می توان نتایج را مشاهده کرد؟

در این فرایند نیز همانند تمامی فرایند های تزریق ژل، تغییرات فورا قابل مشاهده خواهند بود. با این حال، نتایج کامل تزریق ژل گونه ظرف ۲ تا ۴ هفته پدیدار می شوند.

ژل های گونه چه مدت ماندگار هستند؟

پس از اولین دوره تزریق ژل گونه، نتایج حداکثر تا ۱۲ ماه ماندگاری خواهند داشت. البته این مدت به فرد بستگی داشته و تا زمانی که فرد درمان نشود، اطلاع از مدت ماندگاری این نتایج امکان پذیر نیست. همچنین، نوع ژل گونه نیز بر ماندگاری نتایج درمان تاثیر گذار است. برخی ژل های گونه قیمت کمتری داشته اما به طبع مدت ماندگاری آن ها نیز کوتاه تر است.

درمان تزریق ژل گونه چه مدت به طول می انجامد؟

این فرایند در حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد.

تجربه تزریق ژل گونه

مدت استراحت پس از تزریق ژل گونه چقدر است؟

میزان تورم پس از تزریق ژل حداقل بوده و و احتمال کبودی نیز نادر است. با این حال، در هنگام تصمیم بر انجام هر گونه تزریق ژل باید احتمال بروز این دو مورد را نیز مد نظر قرار داد. افراد باید دو هفته درمان خود را در نظر گرفته و از تنظیم رویداد های مهم در این مدت خودداری کنند. اغلب زنان از نظر ترک کردن کلینیک و بازگشتن به زندگی عادی خود احساس راحتی می کنند.

هزینه ژل های پوستی گونه

مقدار و نوع ژل استفاده شده قیمت این مورد را تعیین می کند.

آیا می توان در دوران بارداری از ژل های پوستی استفاده کرد؟

متاسفانه، ایمنی استفاده از این مواد مشخص نیست و مطالعاتی جهت ارزیابی ایمنی این محصولات در زنان باردار انجام نشده است. تا به حال در زمینه استفاده از ژل های پوستی برای خانم های باردار برخلاف سم بوتولینوم (بوتاکس) عوارضی گزارش نشده است. با این حال، اغلب پزشکان بر این باورند که احتمال خطر تزریق ژل برای خانم های باردار اندک است زیرا این تزریقات موضعی بوده و سرعت جذب آن ها به جریان خون نیز پایین است.

یکی از نگرانی های احتمالی نوع داروی بی حس کننده موضعی در این فرایند است. لیدوکائین رایج ترین داروی بی حس کننده ای است که در ژل های استاندارد به کار می رود. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) این دارو را در دسته بارداری B قرار داده که به معنای ایمنی نسبی استفاده از آن در دوره بارداری می باشد. همچنین، مقادیر لیدوکائین به کار رفته در ژل ها بسیار کمتر از بیشترین مقدار مجاز این دارو است.

رعنا هاشمی

دکتر زیبایی در تهران

برچسب‌ها: بدون برچسب

نظر خود را بنویسید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. فیلد هایی که با * مشخص شده اند را باید تکمیل کنید.