میکرودرم ابریژن

پاکسازی پوست با میکرودرم ابریژن چگونه انجام می شود؟

میکرودرم ابریژن یک فرایند زیبایی است. در این فرایند متخصص مراقبت از پوست با استفاده از یک ابزار دستی کوچک لایه فوقانی پوست را جدا می کند. میکرودرم ابریژن می تواند پوست را لایه برداری کرده، نشانه های پیری را کاهش داده و ظاهری یکنواخت تر را به پوست ارائه دهد. این فرایند برای تمامی افراد با هر رنگی از پوست ایمن است. در حالیکه این فرایند معمولا توسط فردی حرفه ای انجام می شود اما برخی فروشگاه ها ابزار های خانگی آن را نیز به فروش می رسانند. 

میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودرم ابریژن یک فرایند زیبایی غیر تهاجمی است. در این فرایند فرد متخصص کریستال هایی را به صورت مالیده یا اسپری کرده و با استفاده از ابزاری مخصوص لایه فوقانی پوست را به آرامی بر می دارد. این فرایند با هدف جوانسازی پوست انجام شده و دردناک نیست.

فرایند پاکسازی صورت با میکرودرم ابریژن چقدر زمان می برد؟

انجمن درماتولوژی آمریکا (AAD) بیان دارد که مدت انجام این فرایند برای صورت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه و برای گردن ۲۰ دقیقه می باشد. پس از انجام پاکسازی صورت با میکرودرم امکان بروز تورم و علائمی همچون آفتاب سوختگی به مدت چند روز وجود دارد.
افراد قبل از مشاهده هر گونه کاهش در علائم پیری، نیازمند دریافت ۵ تا ۱۶ جلسه درمانی از یک متخصص مراقبت پوست هستند. افراد بسته به نوع پوست و هدف خود از انجام فرایند می توانند هر ۳ هفته تا ۱ ماه یک جلسه درمانی داشته باشند.

تعداد جلسات پاکسازی پوست با میکرودرم ابریژن

با اینکه اغلب افراد جهت جوانسازی صورت و گردن خود تمایل به انجام پاکسازی صورت با میکرودرم دارند اما متخصصان می توانند این فرایند را برای هر ناحیه ای از پوست انجام دهند. شایان ذکر است که نتایج حاصل از این فرایند دایمی نیستند.

پاکسازی پوست با میکرودرم ابریژن

تفاوت میکرودرم ابریژن و میکرونیدلینگ

پوست از چند لایه تشکیل شده است. لایه سطحی پوست یا اپیدرم از ۴ لایه تشکیل شده است. لایه میانی پوست بیشتر از کلاژن و الاستین تشکیل شده و فونداسیون پوست است و اپیدرم روی آن قرار دارد.با افزایش سن قط این لایه کم شده و سطح پوست شل می شود.

مانند لباسی که آستر دارد و آستذر آن آب رفته باشد و لباس رو اضافه آید. مثلا در پلک ها وقتی که قطر لایه میانی پوست کاهش یابد، پوست روی آن اضافه می آید. پوست اضافی پلک را با عمل جراحی بلفاروپلاستی بر می دارند. اکنون که تفاوت لایه های پوست را فهمیدیم تفاوت میکرودرم ابریژن و میکرونیدلینگ را توضیح می دهیم.

روش های جوانسازی پوست در هرکدام از لایه های پوست متفاوت است.میکرودرم ابریژن لایه های مورده پوست را از پوست بر می دارد و پوست را جوان تر و شفاف تر می کند. میکرونیدلینگ با سوراخ سوراخ کردن لایه های میانی پوست سبب ترمیم کلاژن پوست و افزایش ضخامت آن شده و پوست را سفت تر و باقوام تر می شازد.

کاربرد میکرودرم ابریژن

در این روش این است که پوست صاف تر و روشن تر شده و رنگ آن یکنواختی بیشتری داشته باشد. افراد اغلب برای رفع موارد زیر تمایل به انجام پاکسازی صورت با میکرودرم دارند:

  1. تیرگی پوست
  2. عدم یکنواحتی رنگ پوست
  3. عدم یکنواختی بافت پوست
  4. لکه های پیری
  5. لکه های تیره که می توانند پس از رفع جوش ها به وجود آیند
  6. ملاسما: عارضه ای رایج است که در آن لکه ها و نواحی تیره بر روی پوست تشکیل می شوند
  7. جای زخم

علاوه بر موارد فوق، متخصصان پوست می توانند از میکرودرم ابریژن جهت ارتقا نتایج حاصل از محصولات ضد پیری و روشن کننده پوست استفاده کنند. میکرودرم ابریژن در نفوذ بیشتر به پوست به این محصولات کمک می کند.

آیا میکرودرم ابریژن ایمن است؟

بله. پاکسازی صورت با میکرودرم  نیز همانند تمامی درمان های مشابه، در صورتی بالاترین ایمنی را دارد که توسط یک فرد متخصص انجام شود. در حقیقت، بسیاری از افراد به دلیل ایمنی بیشتر و مقرون به صرفه بودن، میکرودرم ابریژن را به محصولات لایه بردار شیمیایی و درمان های لیزری ترجیح می دهند. با اینکه این فرایند با اندکی ناراحتی همراه است اما دردناک نیست. با این حال، پس از انجام پاکسازی صورت با میکرودرم ، پوست اندکی قرمز و حساس به لمس خواهد بود.

هزینه پاکسازی پوست با میکرودرم

هزینه میکرودرم ابریژن به عوامل متعددی از جمله عمق اسکار های پوست و تعداد جلسات مورد نیاز برای پاکسازی پوست بستگی دارد برای اطلاعات دقیق تر از میزان هزینه میکرودرم ابریژن می توانید با شماره مطب تماس بگیرید

هزینه پاکسازی پوست با میکرودرم ابریژن

تفاوت میکرودرم ابریژن با درم ابریژن

شما نباید میکرودرم ابریژن را با درم ابرژن اشتباه بگیرید. درم ابریژن یک نوع جراحی است که توسط متخصصین پوست و جراحان برای از بین بردن اسکار های فوق العاده عمیق استفاده می شود. در درم ابریژن شما بیهوش می شوید اما در میکرودرم ابریژن بیهوشی ندارید.

 میکرودرم ابریژن چگونه انجام می شود؟

صرف نظر از تعداد جلسه های درمانی، پس از انجام فرایند افراد تغییراتی را در شفافیت، حالت ارتجاعی و بافت پوست خود مشاهده خواهند کرد. اغلب متخصصان پوست انجام یک جلسه درمانی را در هر ۴ هفته توصیه می کنند. بهترین نتایج درمانی در افرادی دیده می شوند که در مراحل اولیه پیری قرار داشته و بین ۳۵ تا ۵۰ سال سن دارند.

مزایای میکرودرم ابریژن

افراد مبتلا به غیر یکواختی رنگ پوست، خطوط ریز و منافذ مسدود می توانند از مزایای پاکسازی صورت با میکرودرم بهره مند شوند. این فرایند با تحریک جریان خون رونده به ناحیه درمان سبب می شود تا سلول های پوستی مواد مغذی بیشتری دریافت کنند. در نتیجه این وضعیت، تولید سلولی افزایش یافته و حالت ارتجاعی و بافت پوست بهبود می یابد. بنابراین، در صورت داشتن جای زخم، این فرایند می تواند در کاهش ظاهر آن مفید باشد.

میکرودرم ابریژن به چه کسانی توصیه نمی شود؟

در صورت ابتلا به بیماری های پوستی انجام این فرایند توصیه نمی شود. از جمله این بیماری ها می توان به اگزما، روزاسه، آفتاب سوختگی، هرپس، لوپوس، زخم باز، پسوریازیس، شکنندگی بستر مویرگی یا آکنه گسترده اشاره کرد. این روش می تواند سبب تحریک پذیری و تشدید بیماری های پوستی شود.

مزایای میکرودرم ابریژن

انواع دستگاه های میکرودرم ابریژن

بسته به نوع دستگاه، روش های مختلفی برای انجام این فرایند وجود دارد:

ابزار دستی با نوک الماس

این ابزار به گونه ای طراحی شده تا سلول های مرده پوست را به آرامی لایه برداری کند. این ابزار همزمان با برداشتن لایه ها آن ها را فورا مکش می کند. عمق لایه برداری می تواند به فشار اعمال شده بر ابزار و مدت زمان مکش لایه های پوست بستگی داشته باشد. این نوع ابزار معمولا در نواحی حساس تر صورت مانند اطراف چشم ها استفاده می شود.

ابزار میکرودرم ابریژن کریستال

در این روش با استفاده از یک ابزار دستی، کریستال ها به آرامی بر پوست اسپری شده و لایه های خارجی پوست برداشته می شوند. این ابزار نیز همانند ابزار قبل، سلول های مرده را بلافاصله پس از جدا شدن مکش می کند. انواع مختلف کریستال هایی که در این روش استفاده می شوند شامل آلومینیوم اکسید و سدیم بی کربنات می شوند.

تفاوت میکرودرم با هیدرودرم

هیدرودرم ابریژن روشی جدید تر است که در آن همزمان با تزریق پوستی محصولات درمانی، لایه برداری پوست نیز بدون استفاده از کریستال انجام می شود. این فرایند تولید کلاژن پوست را تحریک کرده و مقدار جریان خون ناحیه درمان را به حداکثر می رساند.

عوارض میکرودرم ابریژن

عوارض جانبی میکرودرم ابریژن

عوارض جانبی رایج پاکسازی صورت با میکرودرم شامل تورم، قرمزی و اندکی حساسیت به لمس می شوند. این موارد اغلب ظرف چندین ساعت پس از فرایند رفع می شوند. افراد می توانند جهت به حداقل رساندن پوسته پوسته شدن و خشکی پوست از یک مرطوب کننده استفاده کنند. همچنین، امکان بروز کبودی در ناحیه درمان نیز وجود داشته که اغلب در اثر فرایند مکش در حین درمان به وجود می آید.

چه مواردی را باید پس از میکرودرم ابریژن انتظار داشت؟

مدت زمان استراحت پس از فرایند اغلب اندک بوده و یا نیازی به استراحت نیست.
افراد قادر خواهند بود تا بلافاصله پس از فرایند به فعالیت های روزانه خود ادامه دهند.
پس از فرایند باید رطوبت پوست خود را حفظ کرده و از محصولات پوستی ملایم استفاده کرد.
افراد باید حداقل تا یک روز پس از جلسه درمانی از مصرف داروی های موضعی آکنه (جوش) خودداری کنند.
بسیار ضروری است که افراد پس از فرایند با مصرف ضد آفتاب از پوست خود محافظت کنند.
پوست می تواند تا چند هفته پس از فرایند نسبت به نور خورشید حساسیت بیشتری داشته باشد.
افراد می توانند بلافاصله پس از فرایند انتظار مشاهده نتایجی قابل توجه را داشته باشند.
تعداد جلسه های درمانی مورد نیاز به شدت مشکلات پوستی و انتظارات فرد بستگی دارد.
پزشک یا متخصص یک برنامه درمانی را طراحی کرده که شامل تعداد جلسه های درمانی اولیه و دوره ای می شوند. جلسه های درمانی دوره ای جهت حفظ نتایج بدست آمده انجام می شوند.

برچسب‌ها: بدون برچسب

نظر خود را بنویسید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. فیلد هایی که با * مشخص شده اند را باید تکمیل کنید.