Untitled-design-4-1

تزریق ژل زیرچشم

تزریق ژل زیرچشم ؛آیا تیرگی زیر چشم زیبایی ظاهر شما را ازبین برده است؟آیا وجود تیرگی در زیر چشم خود را یک مشکل بزرگ میدانید؟

شما میتوانید در کلینیک دکتر هاشمی با تزریق ژل زیرچشم تیرگی های زیر چشم خود را کمتر و یا حتی ازبین ببرید.در این مقاله شما را با تزریق ژل زیرچشم بیشتر آشنا میکنیم:

در بعضی از افراد در ناحیه زیر چشم حلقه های تیره و کم عمق وجود دارد. حلقه های تیره کم عمق زیر چشم، افراد را خسته نشان می دهد ، گاهاً ظاهر و سن را فردا پیر تر نشان می دهد.

برای مقابله با این عارضه که به صورت طبیعی به وجود می آید، می ‌توانید از فیلرها در ناحیه گود و تیره چشم استفاده کنید تا چهره را جوان ‌تر و زیبا تر نشان دهد ونتیجه‌ ای بسیار زیبا و  مؤثر ایجاد کند. این فیلرها با از بین بردم ناحیه تیره زیر چشم باعث می ‌شوند که ناحیه زیر چشم شما پرتر  و روشن‌ تر و لطیف تر به نظر برسد.

ژل زیر چشم چیست؟

پرکننده های زیر چشم یک درمان تزریقی هستند که برای خلاص شدن از شر سیاهی زیر چشم طراحی شده اند. فیلر معمولا از اسید هیالورونیک ساخته می شود، ماده ای که به طور طبیعی در بدن تولید می شود .این فیلر ها عالی هستند زیرا هم شفاف می باشند هم و به راحتی صاف می شوند و به ایجاد ظاهری عالی کمک می کنند.

با افزایش سن، پوست شما هیالورونیک از دست میدهد و شل می شود و شروع به افتادگی و چروک شدن می کند. هیالورونیک هنگامی که به عنوان فیلر استفاده می شود، پوست را حجیم میکند و همچنین خطوط  چین و چروک ها را صاف می کند.

از آنجایی که اسید هیالورونیک یک ماده ژل مانند است ، میتوان  در مناطقی مانند ناحیه چشم و لب استفاده می شود. در طول زمان این ماده توسط بدن جذب می شود، به همین دلیل است که فیلر های  پوست اثر موقتی دارد.

فواید فیلر های زیر چشم چیست؟

سیاهی دور چشم یک مسئله پزشکی نیست، بلکه یک مشکل در زیبایی ظاهر صورت  می باشد. اسید هیالورونیک را طریق سوزن یا کانولا بصورت میکرو قطره به قسمت مورد نظر تزریق میکنند ، این ژل می تواند برای بهبود حلقه های تیره و پر کردن ناودان اشکی و همچنین چین و چروک های اطراف صورت  یا شلی پوست استفاده شود.

معایب فیلر های زیر چشم چیست؟

ممکن است  پس از تزریق کمی کبودی را تجربه کنید، زیرا زیر چشم دارای پوست نازک‌ با رگ ‌های خونی زیادی است. تورم نیز در برخی افراد شایع می باشد. عوارض جانبی احتمالی دیگری نیز وجود دارد:

اگرفیلر ها به درستی تزریق نشوند، ممکن است ناحیه متورم تر شود و تغییر رنگ دهد. در صورت به وجود آمدن چنین مشکلی می توان از طریق تزریق با آنزیمی که فیلر را تجزیه می کند، آن را درمان کرد.

عوارض بسیار جدی تر اما نادر از جمله نابینایی نیز وجود دارد. این موضوع  بر این حقیقت  تأکید می کند که شما باید به دنبال پزشکی باشید که برای انجام این تزریق به خوبی آموزش دیده باشد. شما میتوانید بدون هیچ نگرانی ای تزریق ژل و فیلر خود را به مابسپارید.

GettyImages-11892073561-49df82b427e3446e9554cbfb834372a1

فرق فیلر زیر چشم با بوتاکس:

بوتاکس (و سایر محصولات مشابه آن)  به عضلات صورت شما تزریق می شوند. این کار از انقباض ماهیچه های شما جلوگیری می کند و منجر به شل نشدن پوست می شود که به آن ظاهری صاف تر می دهد. پرکننده زیر چشم کاملاً متفاوت هستند و باعث  افزایش حجم میشود. اما فیلرهای تزریقی روی ماهیچه های صورت شما  تأثیر نمی گذارند.

بیشتربدانید:جدیدترین متد برجسته سازی و فرم دهی لب با تزریق ژل لبتزریق ژل بهتر است یا بوتاکسرفع چین و چروک پیشانی و خط اخمقبل و بعد از تزریق ژل چه کارهایی باید انجام دهیم؟

روش های انجام تزریق ژل زیرچشم:

قبل از انجام این تزریق، حتما یک مشاوره با پزشک مورد نظر داشته باشید . مشاوره با پزشک مورد نظر درباره ظاهری که می خواهید به دست آورید بسیار برای شما مفید خواهد بود و چهره شما توسط پزشک  تجزیه و تحلیل می شود تا مطمئن شوید این کار چه تاثیری بر روی زیبایی مورد پسند شما می گذارد. شما می توانید از پزشک خود در مورد این روش هر سؤالی که دارید را را بپرسید و خیال خود را از بایت نگرانی های موجود راحت کنید.

پس از آماده شدن شما برای شروع تزریق، پزشکان از بی حسی موضعی استفاده می کنند تا به کاهش هر گونه درد یا ناراحتی کمک کنند. کل زمان انجام این تزریق تقریبا حدود نیم ساعت  طول می کشد و معمولا بدون درد و ناراحتی می باشد.

مراقبت های بعد و بهبودی:

نتایج حاصل از فیلر  زیر چشم بلافاصله و پس از مراقبت کاملا قابل مشاهده  است.

برای این روش زمان بهبودی خاصی وجود ندارد، شما می توانید به طور معمول مشغول انجام کارهای روزانه خود باشید. با این حال، ممکن است برخی از عوارض جانبی، از جمله تورم، قرمزی و کبودی را تجربه کنید. این  علائم حداقل در عرض ۱ تا ۲ روز از بین می روند.

ماندگاری فیلر های زیر چشم چقدر است؟

پرکننده های زیر چشم معمولا حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه دوام دارند. پس از این مدت که بدن به طور طبیعی شروع به تجزیه اسید هیالورونیک می کند. شما می توانید پس از پایان یافتن روش اولیه این درمان را مجدد انجام دهید.

آیا تزریق ژل زیرچشم ایمن است؟

بله، پرکننده های زیر چشم به طور کلی بی خطر در نظر گرفته می شوند، اما مواردی وجود دارد که برای آن ها این روش توصیه نمی شود. مشاوره ای که قبل از تزریق دریافت می کنید نشان می دهد که آیا پوست شما برای تزریق مناسب می باشد یا خیر و اگراین کار برای شما مناسب  نباشد، گزینه های دیگر را به شما معرفی می کنند.

برخی از عوارض جانبی رایج شامل تورم و کبودی است که در عرض ۱-۲ روز از بین می رود. این درمان می تواند بین ۱۲ تا ۱۸ ماه در بدن وجود داشته باشد.

تزریق ژل زیرچشم برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی، این روش برای افرادی که از سیاهی زیر چشم رنج می برند بسیار مناسب است. این ناحیه  های تیره به طور معمول  به دلیل:

  1. سن
  2. کم خوابی
  3. کم آبی
  4. سیگار کشیدن

و… به وجود می آید

تزریق فیلر زیر چشم این مشکلات را حل می ‌کند.

چه کسانی باید از فیلر ها اجتناب کنند؟

فیلر ‌های پوستی ممکن است برای افرادی که دارای خونریزی های مختلف، برخی آلرژی‌ ها و برخی شرایط پزشکی دیگر هستند، مناسب نباشد. باید با  پزشک شخصی خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که این روش برای شما مناسب است و از پزشکی که این روش را انجام می دهد بخواهید که مزایا و خطرات آن را به وضوح برای شما توضیح دهد.

بیشتربدانید:فرم دهی صورت با تزریق ژل گونهبهترین روش از بین بردن خط لبخند با تزریق ژل خط خندهرهایی از گودی زیر چشم با تزریق ژلتاثیر لیفت صورت بر زیبایی چهره

انواع پرکننده زیر چشم :

استفاده از فیلرهای چشم باعث می شود افراد کمتر خسته به نظر برسند، زیرا ناحیه زیر چشم را حجیم می کنند و سایه های زیر چشم را کاهش می دهند. بنابراین، افراد اغلب با استفاده از پرکننده زیر چشم، جوان تر و زیبا تر به نظر می رسند. ناحیه زیر چشم نیز معمولاً ناحیه ناودان اشکی نامیده می شود.

اگر دایره‌های تیره در زیر چشم دارید، تزریق فیلراین قسمت ها را پر می‌کند، به شرطی که این ناحیه رسوب چربی نداشته باشد. تزریق می تواند ناحیه چشم تا گونه را صاف کند.

آیا فیلر زیر چشم می تواند به چشم آسیب برساند؟

فیلر زیر چشم در صورت مصرف نادرست می تواند به چشم آسیب برساند. بنابراین، تزریق فیلر را فقط باید توسط  پزشک انجام دهید.

از آنجایی که پوست زیر چشم ظریف و نازک است، کبودی ممکن است یک اتفاق رایج باشد.

اگرچه نادر است، اما تجویز نادرست فیلر  زیر چشم در برخی موارد منجر به از دست دادن بینایی شده است.

عوارض احتمالی:

یکی از عوارض عمده فیلر ها ، هماتوم یا کبودی است. درد مداوم و تغییرات بینایی ممکن است منجر به تورم یا بی حسی بیش از حد شود. در صورت مشاهده این علائم فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. علاوه بر این، انسداد شریان چشمی ممکن است در برخی موارد نادر به دنبال تزریق فیلر یا چربی خود شخص رخ دهد. یکی از شدیدترین عوارض، زوال بینایی است که ممکن است غیر قابل برگشت باشد.

پیشگیری از عوارض احتمالی:

در کلینیک دکتر هاشمی به بیمار دستورالعمل های قبل و بعد از درمان داده می شود. پیروی از این دستورالعمل ها به پیشگیری و به حداقل رساندن عوارض جانبی مانند کبودی یا تورم کمک می کند.

نظر خود را بنویسید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. فیلد هایی که با * مشخص شده اند را باید تکمیل کنید.