76

تزریق ژل زیر چشم در ولیعصر

تزریق ژل زیرچشم در ولیعصر؛ چشم ها یکی از مهم ترین قسمت های زیبایی شناسی صورت هستند که بیشترین توجه را به خود جلب می کنند. بنابراین کبودی اطراف چشم، چین و چروک و کیسه های زیر چشم می تواند حالتی خسته، ناراحت و پیرتر به چهره بدهد.

ناحیه زیر چشم اولین قسمتی است که به ما اطلاعاتی در مورد میزان اهمیت دادن به پوستمان را نشان می دهد.

ناحیه زیر چشم برای داشتن ظاهری شاداب و جوان بسیار مهم است. متأسفانه عواملی مانند افزایش سن، عوامل ژنتیکی، استرس و انتخاب سبک زندگی می توانند باعث مشکلاتی مانند سیاهی دور چشم، گودی در این قسمت شوند. با این حال، به لطف پیشرفت در پزشکی زیبایی، ما راه حلی برای رفع این نگرانی ها داریم: تزریق ژل زیرچشم.

در این راهنمای جامع، نگاهی دقیق به دنیای پرکننده های زیر چشم خواهیم داشت و مزایا، فرآیند، عوارض جانبی احتمالی و سوالات متداول را پوشش خواهیم داد تا به شما در تصمیم گیری آگاهانه برای زیباسازی ناحیه زیر چشم کمک کنیم.

افتادگی و کبودی در نتیجه از دست دادن حجم لایه های چربی زیر چشم یکی از شایع ترین مشکلات عصر ماست. این وضعیت که باعث می‌شود فرد خسته‌ تر و مسن‌ تر به نظر برسد، که با جراحی پرکننده زیر چشم با خیال راحت برطرف می‌شود.

دلیل بی خطر بودن پرکننده های زیر چشم این است که حاوی هیالورونیک اسید هستند، ماده ای که سیالیت بالایی دارد و به طور طبیعی در بدن ما یافت می شود. با پر کردن زیر چشم، افتادگی و کبودی زیر چشم را می توان اصلاح کرد و از آنجایی که ناحیه زیر چشم تحت تأثیر حالات صورت قرار نمی گیرد، ماندگاری فرآیند پر کردن می تواند طولانی تر شود.

هدف این تزریق بازگرداندن حجم پدهای چربی دور چشم و مداخله در افتادگی، کبودی و چین و چروک زیر چشم است. در این صورت ظاهر خسته از بین می‌رود و حالت چهره جوان ‌تر و سالم‌ تر ظاهر می ‌شود.

در مطب دکتر هاشمی از ژل(فیلر)برند و مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا استفاده میشود.ژل هایی که حساسیت زا نیست و تورم دوره ای ندارد و در کشور امریکا مجوز تزریق دارد.

پرکننده فیلر زیر چشم چیست؟

پرکردن با فیلر در زیر چشم، فرآیند از بین بردن کبودی زیر چشم، تیرگی و تورم و قرمزی است که ظاهری زیبا با استفاده از اسید هیالورونیک و جوان‌سازی پوست به چشم ها می‌دهد. تزریق اسید هیالورونیک به شیارهای توخالی زیر چشم می تواند رطوبت پوست را افزایش داده، آن را حجیم کند و بافت پوست را بهبود بخشد. هنگامی که فیلر در ناحیه زیر چشم تزریق می شود، حلقه های تیره یا گودی ها را پر می کند و ظاهری صاف تر و روشن تر ایجاد می کند.

کاربرد تزریق ژل زیرچشم چیست؟

فیلر زیر چشم با استفاده از اسید هیالورونیک به بازگرداندن رطوبت و حجم از دست رفته و کاهش ظاهر سیاهی دور چشم کمک می کند. درمان سیاهی زیر چشم ظاهر خسته، پیر و ناخوشایند را تغییر می دهد و حالت شاداب و جوان تری به شما می دهد.

چه افرادی به تزریق ژل زیرچشم نیاز دارند؟

مشکلات زیر چشم ممکن است زمانی رخ دهد که بیشتر یا کمتر از نیاز بدن بخوابیده اید ، زمانی که بدن شما بیش از آنچه باید خسته است، زمانی که از محصولاتی مانند الکل و سیگار استفاده می کنید، یا زمانی که بد تغذیه میکنید ، رخ می دهد.

علاوه بر این، داشتن هر گونه مشکل سلامتی می تواند بر ناحیه زیر چشم شما تأثیر منفی بگذارد. یکی از اولین عوارض پیری، افتادگی، فرورفتگی یا ورم زیر چشم است.

 

گاهی اوقات، مقابله با این وضعیت، که ممکن است به ویژگی های ژنتیکی بستگی داشته باشد، با پرکننده زیر چشم امکان پذیر است. افراد با پرکننده زیر چشم ظاهر سالم تری دارند.

تزریق ژل زیرچشم چگونه انجام می شود؟

تزریق ژل زیرچشم در کلینیک دکتر هاشمی توسط پزشک زیبایی انجام می شود. می‌توان با استفاده از بی‌حسی موضعی یا کرم‌های بی‌حس کننده موضعی دور چشم قبل از تزریق، این فرآیند را راحت‌تر کرد.

 دور چشم با تونیک مخصوص پاک می‌شود و به این ترتیب چشم‌ها و اطراف چشم‌ها از هرگونه آرایش یا گرد خاک پاک می‌شوند. پس از آن، فرآیند پر کردن با تمام لمس های کوچک لازم آغاز می شود. در حالی که فرآیند پر کردن در حال اعمال است، فیلر به آرامی به منطقه اعمال می شود و مدت زمان این فرآیند معمولا بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه متغیر است. تزریق ژل زیرچشم در عرض ۲ هفته به طور کامل بهبود می یابد.

90

اثر تزریق ژل زیرچشم چقدر طول می کشد؟

پرکننده فیلر زیر چشم بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است. حلقه هایی که ظاهری تیره و خسته به چشمان شما داده بودند روشن می شوند. چشم‌ ها که مورد توجه ‌ترین ناحیه صورت هستند، ظاهری جوان ‌تر پیدا میکنند. اثر پرکننده ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و بین ۶-۱۲ ماه تا ۱.۵ سال باقی می ماند. با این حال، تأثیر آن ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. عوامل زیادی مانند رنگ پوست و ساختار پوست بیمار از جمله نکاتی است که ماندگاری و اثر پرکننده فیلر زیر چشم را تغییر می دهد.

عوارض جانبی تزریق ژل زیرچشم چیست؟

حداقل عوارض جانبی ممکن است پس از پر کردن رخ دهد. پس از پر کردن، عوارض جانبی مانند قرمزی موقت، تورم یا کبودی ممکن است رخ دهد. اما این عوارض در عرض ۵-۳ روز از بین می روند و مشکلی برای بیمار ایجاد نمی کنند. پرکننده فیلر زیر چشم برای بیماران مبتلا به آلرژی برای جلوگیری از واکنش آلرژیک توصیه نمی شود.

چه کسانی نباید تزریق ژل زیرچشم انجام دهند؟

پرکننده فیلر زیر چشم برای زنان باردار و شیرده توصیه نمی شود. افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی یا حساسیت مفرط یا آلرژی به فیلر برای این روش مناسب نیستند. پرکننده فیلر زیر چشم برای بیمارانی که ممکن است واکنش های آلرژیک داشته باشند توصیه نمی شود. بیماران ممکن است پس از اعمال پر کردن، مشکلاتی با واکنش های آلرژیک داشته باشند. به همین دلیل توصیه می شود از قبل با کارشناسان متخصص مشورت کنید.

بعد تزریق ژل زیرچشم چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

از آنجایی که اسید هیالورونیک به ناحیه زیر چشم تزریق می‌شود، توصیه نمی‌شود در روز اول پس از تزریق، حمام آب گرم داشته باشید. حرکات صورت که نیاز به واکنش بیش از حد دارند در دو روز اول نباید انجام شوند و در هفته اول باید از ورزش های سنگین پرهیز کرد. توصیه می شود تا دو هفته بعد از عمل در معرض گرمای شدید یا سرمای شدید قرار نگیرید. یکی از سوالات متداول این است که آیا می توان صورت را بعد از پرکننده زیر چشم شست؟ صورت را می توان نیم ساعت پس از پر کردن فیلر زیر چشم شست. قرمزی، کبودی یا تورم روی صورت مانعی برای شستشو ایجاد نمی کند.

پر کردن زیر چشم دائمی است؟

ماندگاری پرکننده فیلر زیر چشم ممکن است بسته به ساختار پوست یا رنگ پوست بیمار متفاوت باشد. اثر تزریق ژل زیرچشم برای زندگی دائمی نیست. بسته به ساختار بیمار، مدت ماندگاری ممکن است بین ۶-۱۲ ماه و ۱ سال و نیم متغیر باشد.

آیا تزریق ژل زیرچشم به چشم آسیب می رساند؟

پرکننده فیلر زیر چشم به چشم و ناحیه چشم آسیبی نمی رساند. ممکن است بعد از تزریق ژل زیرچشم تورم، قرمزی یا کبودی موقت ایجاد شود. با این حال، پس از تزریق ژل زیرچشم ، این عوارض جانبی خود به خود در عرض ۳-۵ روز از بین می روند. با این حال، توصیه می شود بیمارانی که ممکن است واکنش های آلرژیک نشان دهند، توسط متخصصان مورد ارزیابی قرار گرفته و پس از آن تزریق ژل زیرچشم را آغاز کنند.

سوالات متداول در مورد پرکردن فیلر زیر چشم

تزریق ژل زیرچشم چقدر دوام دارد؟

پرکننده فیلر زیر چشم می تواند تا ۱ سال دوام بیاورد. ماندگاری ممکن است بسته به ساختار پوست یا رنگ پوست بیمار متفاوت باشد. اثر تزریق ژل زیرچشم برای زندگی دائمی نیست. بسته به ماهیت بیمار، ماندگاری ممکن است بین ۶ تا ۱۲ ماه متفاوت باشد.

آیا تزریق ژل زیرچشم درد دارد؟

بی حسی موضعی برای پر کردن فیلر زیر چشم اعمال می شود. به لطف بی حسی موضعی  قبل از شروع عمل اعمال می شود، بیمار هیچ دردی را در طول عمل احساس نمی کند.

آیا تزریق ژل زیرچشم برای چین و چروک خوب است؟

اسید هیالورونیک موجود در پرکننده فیلر زیر چشم در زیر پوست ظاهری سالم ایجاد می کند. به همین دلیل برای رفع چین و چروک زیر چشم نیز روشی موثر است.

چند جلسه برای تزریق ژل زیرچشم لازم است؟

ظاهر مطلوب را می توان پس از اولین استفاده از پرکننده فیلر زیر چشم به دست آورد. با این حال، اگر در زمان برای معاینه، حلقه‌های تیره زیر چشم وجود داشته باشد، ممکن است یک برنامه دیگر توصیه شود.

در مطب دکتر هاشمی از ژل(فیلر)برند و مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا استفاده میشود.ژل هایی که حساسیت زا نیست و تورم دوره ای ندارد و در کشور امریکا مجوز تزریق دارد.

 

نظر خود را بنویسید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. فیلد هایی که با * مشخص شده اند را باید تکمیل کنید.