14

تزریق فیلر دور چشم در ونک

تزریق  فیلر دور چشم در ونک؛ این روشی است که اغلب برای از بین بردن مشکلاتی مانند سیاهی دور چشم و چین و چروک زیر چشم ترجیح داده می شود. این ماده فقط برای کاربردهای زیر چشم تولید می شود و به آن فیلر می گویند زیرا محتوای آن اطراف چشم را حجیم تر می کند، پوست را روشن و احیا می کند.

پرکننده فیلر زیر چشم; حاوی هشت اسید آمینه، اسید هیالورونیک، سه آنتی اکسیدان، مواد معدنی، ویتامین ها و یک بی حس کننده موضعی برای جلوگیری از درد در هنگام استفاده است. این مواد باعث ایجاد ساختار در سطح سلولی می شود و همچنین موجب ایجاد اثرات روشن کننده و احیا کننده اطراف چشم می شود.

مشکلات زیر چشم می تواند باعث شود فرد خسته تر و مسن تر از حد معمول به نظر برسد. مشکلات زیر چشمی که در تمام سنین دیده می شود را می توان به راحتی با تکنولوژی پزشکی امروزی برطرف کرد. در این روش گودی های زیر چشم به سطح گونه ها کشیده شده و به صورت شادابی می بخشد. بنابراین، پرکننده فیلر زیر چشم چیست، چگونه انجام می شود و برای چه کسانی اعمال می شود؟

پر کردن فیلر زیر چشم چیست؟

مشکلات زیر چشم یک مشکل بسیار نگران کننده است که در بسیاری از افراد به دلیل عوامل مختلفی مانند کار شدید، خستگی و دلایل ژنتیکی ایجاد می شود. این مشکل باعث می شود که افراد جوان مسن تر به نظر برسند و وضعیت نامطلوبی است.

اینکه استفاده از محصولات پوستی در درمان سیاهی دور چشم موثر نیست یا روش های درمانی موقتی را ارائه می دهد، کاربردهای درمانی متفاوتی را می طلبد.

پرکردن فیلر زیر چشم روشی است که برای حل دائمی و موثر مشکلات پوست زیر چشم استفاده می شود. در این روش سطح هیدراتاسیون پوست تنظیم شده و رنگ پوست یکسان می شود. به این ترتیب سطح و تفاوت رنگ زیر چشم و گونه ها از بین می رود و ظاهر جدیدی به پوست می بخشد.

درمان پرکننده لایت را می توان برای همه بزرگسالانی که گودی، کبودی و چین و چروک در ناحیه زیر چشم دارند اعمال کرد. در این درمان از فیلری به نام اسید هیالورونیک استفاده می شود و هدف آن بازگرداندن شادابی و رطوبت از دست رفته پوست است. این  تزریق که باعث تغذیه و روشن شدن پوست می شود با سایر روش های پرکننده متفاوت است. تفاوت اصلی در اینجا این است که پرکننده روی استخوان قرار می گیرد، نه فقط زیر پوست.

در مطب دکتر هاشمی از ژل(فیلر)برند و مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا استفاده میشود.ژل هایی که حساسیت زا نیست و تورم دوره ای ندارد و در کشور امریکا مجوز تزریق دارد.

چگونه از پرکننده فیلر زیر چشم استفاده کنیم؟

قبل از استفاده از کرم بی حس کننده در ناحیه زیر چشم استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که فرد احساس ناراحتی نمی کند. سپس پرکننده فیلر زیر چشم با کمک یک کانول بلانت تزریق می شود. ورود از یک نقطه انجام می شود و اطراف چشم و زیر چشم با مواد پرکننده پر می شود. همچنین می توان از پرکننده سبک با سوزن های نازک استفاده کرد. با این حال، این روش ممکن است باعث کبودی و تورم بیشتر شود.

پرکردن سبک مانند سایر پرکردگی های صورت و لب با استفاده از سوزن هایی با نوک ریز انجام می شود. قبل از شروع تزریق، ناحیه چشم مورد بررسی قرار می گیرد و درمان برنامه ریزی می شود. سپس مقدار کمی بی حسی روی ناحیه چشم تمیز شده اعمال می شود و فرآیند تزریق آغاز می شود. فیلر به ناحیه مشخص شده تزریق می شود و هدف از بین بردن مشکلات موجود آن ناحیه است. فرآیند فیلر در دوزهای کم تزریق می شود تا هماهنگی بهتری با رنگ و بافت پوست بیمار حاصل شود.

13

چند جلسه باید از پرکننده روشن زیر چشم استفاده کرد؟

به طور کلی، تصویر مورد نظر را می توان پس از یک جلسه به دست آورد. با این حال، در صورت لزوم، می توان یک جلسه دوم را در هنگام  معاینه کنترل اعمال کرد.

پرکننده فیلر زیر چشم چگونه تاثیر می گذارد؟

درمان پرکننده گودی و کبودی زیر چشم را از بین می برد. اثر و محتوای فیلر برای درمان کبودی تنظیم شده است. به این ترتیب رطوبت پوست تامین شده و بافت های خسته تجدید و احیا می شوند. محلولی که به پوست تزریق می شود باعث بالا آمدن حفره ها می شود و به این ترتیب ظاهر کبودی ها تا حد زیادی از بین می رود. این درمان در دو مرحله عمل می کند.

ابتدا اسید هیالورونیک به پوست تزریق می شود که لایه را تقویت می کند و ظاهری شاداب می بخشد. به این ترتیب کیسه های زیر چشم و سیاهی زیر چشم استتار می شوند. در مرحله دیگر، محتویات اسید آمینه و پلی ویتامین به بازسازی پوست برای مدت طولانی کمک می کند. پس از استفاده، فیلرهای تزریق شده روی پوست برای مدتی به جذب خود ادامه می دهند. هرچه نفوذ محلول به پوست در طول زمان بیشتر باشد، اثرات درمانی به وضوح قابل مشاهده است.

اثر پرکننده فیلر زیر چشم چقدر طول می کشد؟

بسته به درجه علائم اطراف چشم، فاکتور ژنتیکی فرد و میزان مصرف، اثر پرکننده لایت بین ۱ تا ۱.۵ سال طول می کشد.

آیا پرکننده فیلر زیر چشم عوارضی دارد؟

از آنجایی که به طور ویژه برای بافت زیر چشم تولید می شود، هیچ عارضه ای ندارد. اما در زنان باردار و یا در صورت وجود التهاب یا حساسیت در بافت اطراف چشم، استفاده از آن توصیه نمی شود.

بعد از پر کردن فیلر زیر چشم چه اتفاقی می‌افتد؟

از آنجایی که این یک برنامه کاربردی است که با کانولا انجام می شود، موقعیتی ایجاد نمی کند که در زندگی اجتماعی تداخل ایجاد کند. این امکان وجود دارد که فرد بلافاصله پس از تزریق به زندگی روزمره خود بازگردد.

آیا پرکننده فیلر زیر چشم دائمی است؟

اثرات کامل فیلر درمانی پس از مدتی آشکار می شود. این واقعیت که محلول اعمال شده روی پوست همچنان جذب پوست می شود، تضمین می کند که روند درمان برای مدت طولانی بدون از دست دادن اثر خود قابل مشاهده است.

اگرچه دوره ماندگاری استفاده از فیلر زیر چشم در افراد مختلف متفاوت است، اما به طور متوسط ​​بین ۶ ماه تا ۱.۵ سال طول می کشد. انجام یک برنامه مشابه بیش از یک بار تضمین می کند که زمان ماندگاری افزایش می یابد. بنابراین پر کردن فیلر یک روش درمانی با دوره ماندگاری بسیار طولانی است.

مواردی که باید به آن توجه کرد

پس از پرکننده فیلر زیر چشم، بیماران می توانند در مدت کوتاهی به زندگی روزمره خود بازگردند. اما نکاتی وجود دارد که بیمار باید به آنها توجه کند تا روند درمان سریعتر پیش برود و خطر عوارض به صفر برسد. این نکات به شرح زیر است:

وضعیت خواب به خصوص در ۳ روز اول بسیار مهم است. در این مرحله توصیه می شود که فرد به پشت بخوابد و سر خود را بالا نگه دارد. از پوزیشن هایی که صورت را فشرده می کند باید اجتناب کرد.

مهم است که چشم ها را پس از عمل مالش ندهید.

تا چند روز پس از عمل، از خندیدن بیش از حد و حرکاتی که به ناحیه چشم فشار می‌آورند، باید اجتناب شود تا اطمینان حاصل شود که پرکردگی بهتر می‌شود.

هیچ لوسیون یا کرمی نباید روی ناحیه چشم استفاده شود مگر اینکه پزشک توصیه کند. اقداماتی مانند آرایش، مراقبت از پوست و آرایش مو نیز باید چند روز به تعویق بیفتد.

بهتر است حداقل یک هفته از تمرینات ورزشی شدید استراحت کنید.

برای کاهش خطر خونریزی باید از مصرف رقیق کننده های خون و مصرف مواد غذایی خودداری کرد.

قبل و بعد از استفاده نباید سیگار بکشید. زیرا استعمال دخانیات ممکن است منجر به خطر خونریزی شود و بر درمان تأثیر منفی بگذارد.ذهوای بسیار گرم و سرد نیز ممکن است بر درمان تأثیر منفی بگذارد.

در مطب دکتر هاشمی از ژل(فیلر)برند و مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا استفاده میشود.ژل هایی که حساسیت زا نیست و تورم دوره ای ندارد و در کشور امریکا مجوز تزریق دارد.

نظر خود را بنویسید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. فیلد هایی که با * مشخص شده اند را باید تکمیل کنید.