m/پي آرپي براي ريزش مو

پی آرپی برای ریزش مو

پی آرپی برای ریزش مو؛ نازک شدن و ضعیف شدن مو مشکلی است که بسیاری از افراد با افزایش سن با آن مواجه هستند.

متأسفانه نمی توان اقدامات زیادی برای جلوگیری از ریزش مو انجام داد. با این حال، درمان هایی وجود دارد که به بازیابی حجم مو کمک می کند.

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت، پی آر پی به مو ، روشی است که از پلاکت های خون خود شما، نوعی سلول که به بهبودی در بدن کمک می کند، استفاده می کند تا به طور بالقوه ریزش مو را معکوس کند.

 

اگر شما یکی از بسیاری از مردان و زنان مبتلا به آلوپسی آندروژنیک (طاسی با الگوی مردانه و زنانه) هستید که هر بار که شانه می زنند موهای خود را روی شانه می بینند و به تدریج به سمت طاسی پیش می روند، احتمالاً این سناریو اتفاق بسیار نگران کننده ای برایشان به نظر می رسد.

طاسی گاهی می تواند منجر به تجارب اجتماعی دردناکی شود، به ویژه از نظر اعتماد به نفس و تعامل اجتماعی. یک مطالعه نشان می دهد که ۲۹ درصد از زنانی که دچار ریزش مو هستند علائم افسردگی را تجربه می کنند. گزارش دیگری می گوید ریزش مو می تواند “بار عاطفی فوق العاده ای” برای مردان ایجاد کند.

اما پی آرپی برای ریزش مو ، یک درمان طبیعی، ممکن است بسیاری از افراد را برای ترمیم مو بدون پیوند مو، داروها یا پمادهای موضعی امیدوار کند. تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP ) روشی است که از پلاکت های خون خود (نوعی سلولی که به بهبودی در بدن کمک می کند) برای معکوس کردن بالقوه ریزش مو و رشد موهای جدید استفاده می کند.

PRP برای رشد مجدد مو یک روش نسبتاً جدید است، اما ممکن است گزینه‌ای باشد که به شما کمک کند دوباره شبیه خودتان شوید.

پی آرپی برای ریزش مو چگونه کار می کند؟

اگرچه ریزش مو اغلب با افزایش سن همراه است، اما می تواند در هر زمانی در بزرگسالی برای شما رخ دهد. ریزش مو زمانی اتفاق می‌افتد که فولیکول‌های مو (کیسه‌های کوچکی که تک تک موها را به پوست سر متصل می‌کنند) شروع به کوچک شدن و تغییر شکل می‌کنند.

سال‌هاست، پزشکان در دنیای پزشکی از PRP برای بهبود آسیب‌های عضلانی و تاندون استفاده می‌کنند . بر این اساس؛

تحقیقات در مورد ریزش مو نشان داده است که PRP ، تزریق پلاکت های موجود در خون بیمار و فعال کردن فاکتورهای رشد، جریان خون را در فولیکول های مو افزایش می دهد و ضخامت تارهای مو را افزایش می دهد.

درمان PRP رشد مجدد مو را تضمین نمی کند. علاوه بر “درمان پی آر پی”، انتخاب های سبک زندگی که باعث ریزش مو می شود، مانند ترک سیگار و رژیم غذایی غنی شده با ویتامین D و آهن نیز بسیار مهم هستند.

درمان PRP یکساعت  طول می کشد. نمونه ای از خون شما گرفته می شود و سپس به سانتریفیوژ داده می شود تا پلاکت ها جدا شوند. پی آر پی به دست آمده به پوست سر به خصوص در نواحی مشکل دار تزریق می شود. نظرات کسانی که پی آر پی مو انجام داده اند می گوید که این روش فوق العاده راحت است و می توانند در همان روز به سر کار خود بازگردند.

پذیرفته شده ترین پروتکل در درمان PRP این است که یک بار در ماه، ۳ بار متوالی و سپس هر ۶ یا ۱۲ ماه بسته به نیاز اعمال شود.

بیشتربدانید:تزریق بوتاکس دیسپورتتزریق ژل برای صورت لاغر در ولیعصرتزریق ژل برای صورت لاغر در ونکتزریق ژل برای صورت لاغر در یوسف آباد

m/پی آرپی برای ریزش مو

آیا پی آر پی از ریزش مو جلوگیری می کند؟

امروزه تزریق پی آر پی همراه با بسیاری از درمان ها و داروها برای درمان ریزش مو انجام می شود .

شواهد بالینی فزاینده نشان می دهد که PRP ممکن است ریزش مو را کاهش دهد و رشد طبیعی مو را تقویت کند. اکثر مطالعات PRP نشان می دهد که PRP حتی ۶ ماه پس از درمان نیز به کارایی خود ادامه می دهد.

PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) باعث آزاد شدن مقادیر بالایی از فاکتورهای رشد می شود. به نظر می رسد این عوامل رشد توانایی افزایش رشد موهای موجود و تحریک رشد موهای جدید را دارند. پی آر پی را می توان به عنوان یک درمان مستقل یا همراه با کاشت مو یا سایر درمان های ترمیم یا داروها انجام داد.

 

کاشت مو همچنان یک راه حل بسیار قابل اعتماد برای ریزش مو است. انتظار می رود همه بیمارانی که این روش را دریافت می کنند بیش از ۹۰ درصد از پیوندهای پیوند شده را در یک کاشت موی مناسب داشته باشند. از معایب کاشت مو می توان به جراحی بودن آن اشاره کرد و از همه مهمتر اینکه هر فردی نمی تواند کاندید مناسبی برای کاشت مو باشد.

مزایای پی آرپی برای ریزش مو

مزایای پی آر پی : این یک روش غیر جراحی است که حدود چند دقیقه طول می کشد و به شما امکان می دهد بلافاصله به زندگی اجتماعی بازگردید.

یکی از معایب PRP این است که برای دستیابی به حداکثر سود به چندین جلسه درمانی نیاز دارد.

چه کسانی می توانند کاشت مو انجام دهند؟

  • داشتن موهای نازک،
  • طاسی با الگوی مردانه یا زنانه،
  • داشتن تراکم موی کافی در ناحیه پشت گردن (ناحیه اهداکننده)،
  • اگر هیچ شرایط پزشکی وجود نداشته باشد که کاشت مو را خطرناک کند،
  • روند ریزش مو تقریباً کامل شده باشد.

برای کسانی که نمی خواهند کاشت مو انجام دهند یا برای کاشت مو مناسب نیستند، PRP یک گزینه جدید و هیجان انگیز را ارائه می دهد.

بیشتربدانید:هزینه مزوتراپی موقیمت فیلر گونه و چانهمراقبت های بعد از مزونیدلینگ مومزونیدلینگ موی سرتزریق ژل برای صورت لاغر

PRP برای چه کسانی اعمال می شود؟

استفاده از پی آر پی پس از کاشت مو برای افزایش ماندگاری و کیفیت موهای کاشته شده انجام می شود.

در صورت نازک شدن موها می توان با پی آر پی آن را تقویت کرد. امکان انجام در چندین جلسه درمانی.

درمان یا کاهش ریزش مو با پی آر پی ممکن است. پی آر پی روشی مناسب برای کسانی است که به دنبال روشی غیرجراحی هستند.

پی آر پی یا کاشت مو؟

آیا روش ایده آل برای شما PRP یا کاشت مو است؟ بهترین راه برای تعیین اینکه آیا شما یکی از این موارد را دارید مراجعه به پزشک است . دکتر رعنا هاشمی شرایط و خواسته های شما را در نظر می گیرد و به شما کمک می کند تا دلایل ریزش مو را شناسایی کنید و یک گزینه درمانی خاص خود را بیابید و شما را در هر مرحله راهنمایی می کند تا مطمئن شوید که فرآیند و نتیجه شما چگونه خواهد بود.

نظر خود را بنویسید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. فیلد هایی که با * مشخص شده اند را باید تکمیل کنید.