1402.12.27.4

بوتاکس چانه در ونک

بوتاکس چانه در ونک؛ برای کسب اطلاعات درباره بوتاکس چانه در ونک بهتر است با تزریق بوتاکس بیشتر آشنا شوید:

آنچه باعث چروک شدن پوست به دلیل افزایش سن می شود، کاهش قدرت سلول های پوست برای تولید کلاژن و پروتئین های الاستین است که به ترتیب باعث سفت و انعطاف پذیری پوست می شوند. در نتیجه پوست به تدریج شل می شود و پیر به نظر می رسد. تزریق بوتاکس با فلج کردن ماهیچه های پوست از این اتفاق جلوگیری می کند. بوتاکس در واقع از سم بوتولینوم ساخته شده است که باعث فلج موقت عضلات صورت می شود. اگر دوستان یا آشنایان خود را می شناسید که بوتاکس کرده اند، حتما وضعیت صورت او را بررسی کنید.

به عنوان مثال اگر این تزریق به پیشانی انجام شود، در هنگام گریه، خنده و اخم تغییری در پیشانی ایجاد نمی شود و دلیل آن فلج شدن عضلات این ناحیه است. بنابراین بوتاکس از ایجاد خطوط روی صورت جلوگیری می کند. سم بوتولینوم از باکتری کلستریدیوم استخراج می شود و سپس برای تهیه بوتاکس استفاده می شود.

اما حتما این سوال به ذهن شما خطور کرده است که علت فلج عضلانی چیست؟ در بدن انسان یک انتقال دهنده عصبی مهم به نام استیل کولین وجود دارد که وظیفه انتقال پیام ها بین سلول های عصبی را بر عهده دارد، در نتیجه زمانی که بوتاکس تزریق می کنید، سم از عملکرد استیل کولین جلوگیری می کند و در نهایت منجر به فلج موقت عضلات از انقباضات جلوگیری خواهد کرد.

جالب اینجاست که در ابتدا از بوتاکس برای درمان برخی بیماری‌ها مانند انحراف چشم استفاده می‌شد، زیرا قبل از انجام مراحل بعدی درمان، ماهیچه‌های این ناحیه باید شل می‌شدند. تا اینکه تزریق بوتاکس به دیگر روش های زیباسازی اضافه شد. البته بسیاری از مردم نگران سمی بودن بوتاکس هستند، زیرا این ماده از سم بوتولینوم ساخته شده است، اما طبق آخرین تحقیقات علمی، اگر در دوز و اندازه معین با روش ایمن تزریق شود، نه تنها مشکل ساز نمی شود، بلکه باعث زیبایی در فرد زیباجو می شود.

برای کسب اطلاعات درباره بوتاکس چانه در ونک به خواندن این محتوا ادامه دهید:

مراحل تزریق بوتاکس:

سلامت عمومی فرد را بررسی میکنند

یک برند معروف و مناسب توسط پزشک معرفی می شود

دوز مورد نیاز بوتاکس تعیین می شود

اندام مورد نظر را استریل و بیحسی موضعی انجام میشود

تزریق با سرنگ مخصوص انجام میشود

بوتاکس سمی است که مانع از انتقال پیام های عصبی به عضلات هدف می شود و باعث فلج موقت در این عضلات می شود. در نتیجه این ماهیچه ها دیگر حرکت نمی کنند و پوست چروک نمی شود.

برای کسب اطلاعات درباره بوتاکس چانه در ونک به خواندن این محتوا ادامه دهید:

برنامه بوتاکس برای چه افرادی مناسب است؟

 • کسانی که خطوط اخم و خطوط خنده عمیقی دارند
 • برای از بین بردن چین و چروک پیشانی
 • رفع چین و چروک دور چشم
 • خطوط روی گردن را نیز از بین میبرد.

لیست افراد ی که نمیتوانند بوتاکس انجام دهند:

 • زنان باردار و شیرده
 • افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی
 • افراد مبتلا به ام اس
 • بیماران کلیوی
 • بیمارانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند
 • افرادی که داروهای خاصی مصرف می کنند.
 • بیماران مبتلا به اختلالات لخته شدن خون

عوارض بوتاکس:

 • التهاب، کبودی و تورم
 • حالت تهوع

ماندگاری بوتاکس به موارد زیر بستگی دارد:

 • برند بوتاکس تزریقی
 • مقدار تزریق بوتاکس
 • متابولیسم بدن
 • نحوه تزریق
 • مراقبت های بعد از تزریق
 • کشیدن سیگار ماندگاری بوتاکس را کاهش می دهد
 • کمبود روی نیز ماندگاری را کاهش می دهد.

تزریق بوتاکس بهتر است یا تزریق ژل؟

تزریق ژل و تزریق بوتاکس دو مورد از رایج ترین روش های زیبایی هستند که در سال های اخیر در کشور ما به خصوص در بین خانم ها بسیار رواج پیدا کرده اند، به خصوص که این دو روش زیبایی به سرعت انجام می شوند و بعد از اتمام کار می توانید نتیجه آن را مشاهده کنید.

 با توجه به اینکه این دو تکنیک تاثیرات شگرف و سریعی در زیبایی و شادابی صورت خواهند داشت، طبیعی است که مشتریان بین تزریق بوتاکس و تزریق ژل بلاتکلیف باشند و همیشه به دنبال پاسخی برای این سوال باشند که آیا تزریق بوتاکس بهتر است یا خیر.

به طور کلی این موضوع در حیطه تخصص پزشک شما می باشد زیرا قبل از هر چیز باید وضعیت سلامتی شما به دقت مورد بررسی قرار گیرد و از طرفی با توجه به هدف از اعمال تکنیک های تزریق مشخص شود به عنوان مثال اگر می خواهید چروک های صورتتان را پر کنید، تزریق ژل قطعا برای شما مناسب تر خواهد بود، اما مکانیسم اثر تزریق بوتاکس فلج کردن عضلات و جلوگیری از حرکت آن ها است و در نتیجه از ایجاد چین و چروک پوست جلوگیری می کند تا از افزایش آن جلوگیری کند.

 با توجه به اینکه عملکرد این دو تکنیک متفاوت است، پزشک پس از بررسی وضعیت صورت و هدف شما تشخیص می دهد که تزریق بوتاکس بهتر است یا ژل. از طرفی توصیه می کنیم که پزشک با توجه به تشخیص خود عمل کند و همان تکنیکی را که برای شما مناسب است به کار ببرد. اگر بخواهید خودتان به تنهایی تصمیم بگیرید، این امکان وجود دارد که نه تنها به نتیجه ایده آل نرسید، بلکه عوارضی نیز برای شما به همراه داشته باشد.

 

هزینه تزریق بوتاکس

طبیعی است که قبل از انجام هر گونه روش زیبایی در مورد هزینه ها تحقیق کنیم. در نهایت، باید بدانیم که آیا می توانیم هزینه نهایی را بپردازیم یا خیر. این موضوع قطعا در جلسه با پزشک تزریق بوتاکس مطرح خواهد شد. به طور کلی عوامل زیادی مانند محل تزریق، تعداد تزریق بوتاکس، میزان مواد مورد نیاز، هزینه پزشک و کلینیک در قیمت تزریق بوتاکس تاثیر دارند و قطعا تزریق بوتاکس از تزریق ژل ارزان تر است اما موارد استفاده ی متفاوتی دارند.

 

ماندگاری تزریق بوتاکس

همانطور که گفته شد تزریق بوتاکس یک تکنیک موقتی برای زیباسازی و جوانسازی پوست است. اما چندین عامل بسیار مهم بر مدت زمان تزریق بوتاکس و در واقع فاصله بین جلسات تزریق مکرر تاثیر می گذارد:

 

بسیار مهم است که پزشک در تزریق مهارت بالایی داشته باشد تا از آسیب بافتی جلوگیری کند، زیرا هرگونه آسیب می تواند ماندگاری تزریق بوتاکس را کاهش دهد.

از طرفی باید دوز مناسب بوتاکس تعیین و به اندام مورد نظر تزریق شود. کمبود یا زیاده روی در بوتاکس، هر دو اثرات منفی دارند و به نتیجه دلخواه نخواهید رسید.

قطعا برند بوتاکس استفاده شده تاثیر بسزایی در طول عمر تزریق بوتاکس خواهد داشت. توصیه می کنیم برای انجام این تکنیک زیبایی به سالن ها و آرایشگاه ها نروید، زیرا آرایشگران اغلب نمی توانند مارک های تقلبی را از اصلی تشخیص دهند و حتی می توانند آگاهانه از مارک های بی کیفیت برای اطمینان از نتایج مقرون به صرفه استفاده کنند.

به گفته متخصصان، میزان متابولیسم بدن به طور مستقیم بر ماندگاری بوتاکس تأثیر می گذارد. بنابراین بهتر است از رژیم های غذایی سنگین خودداری کنید.

در صورت عدم توجه به مراقبت های بعد از تزریق ممکن است دچار عوارضی نیز شوید. در واقع تمامی این نکات برای حفظ نتیجه تزریق و افزایش دوام آن ضروری است.

 

نظر خود را بنویسید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. فیلد هایی که با * مشخص شده اند را باید تکمیل کنید.