1402.11.25.2

قیمت بوتاکس در ولیعصر

قیمت بوتاکس در ولیعصر ؛ بوتاکس یک پروتئین پزشکی است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم ایجاد می‌شود و به عنوان مخفف کلمه سم بوتولینوم شناخته می‌شود. ماده ای است که با استفاده صحیح و توسط پزشکان زیبایی اثر درمانی و ترمیمی بالایی دارد.

زمینه های استفاده از بوتاکس چیست؟

این روش درمانی که عوارض جانبی ندارد و نیازی به مداخله جراحی ندارد، می تواند با خیال راحت برای رفع چین و چروک، بلند کردن ابروها، جلوگیری از تعریق زیاد و درمان میگرن استفاده شود .

برای درمان دندان قروچه به معنای ساییدن و فشردن غیرارادی دندان ها

 برای زیبایی زاویه فک غیر جراحی نیز استفاده می شود.

بوتاکس در چه مناطقی اعمال می شود؟

خطوط و چین و چروک دور چشم (خطوط پنجه کلاغی)

خطوط و چین و چروک در قسمت  پیشانی

خطوط بین ابروها

تغییر شکل ابروها

بالا بردن گوشه دهان

خطوط و چین و چروک در ناحیه گردن و دکلته

خطوط و چین و چروک روی چانه

افتادگی پایین صورت (لیفت نفرتیتی)

عدم تقارن صورت

عدم تقارن در لبخند

زمانی که هنگام لبخند زدن لثه های بالایی بیش از حد قابل مشاهده هستند

 

m/قیمت بوتاکس در ولیعصر

درمان چین و چروک با بوتاکس

این روش درمانی ایمن زیبایی پزشکی که به صورت غیر جراحی برای از بین بردن خطوط عمیق، متوسط ​​یا ظریف اعمال می شود، به ویژه برای چین و چروک اطراف چشم، خطوط بین ابروها و پیشانی ترجیح داده می شود.

هنگامی که این کار مطابق با ویژگی های صورت خود فرد انجام شود، بهبود قابل توجهی در خطوط ایجاد می کند و حالتی تازه و طبیعی به چهره می دهد.

مکانیسم عمل بوتاکس چیست؟

بوتاکس با شل کردن ماهیچه های سطحی چسبیده به پوست اثرش اعمال می شود. با شل شدن عضلات، از ایجاد چین و چروک بیشتر جلوگیری می شود و ظاهری شاداب تر ظاهر می شود. ایجاد چین و چروک پوست را کند می کند و با تکرار آن اثر ماندگارتری دارد. در حقیقت بوتاکس با مختل کردن انقباض عضله مانع از ایجاد چین و چروک می شود.

بوتاکس برای چه کسانی قابل اعمال است؟

این روش برای هر فردی که مایل به انجام آن باشد قابل انجام است، به استثنای زنان باردار و شیرده و بیمارانی که مشکلات عصبی عضلانی دارند. اگرچه این روش بسیار قابل اعتماد است، اما بسته به نوع پوست فرد، قرمزی موقت جزئی یا سردرد خفیف ممکن است پس از استفاده رخ دهد.

بوتاکس چگونه تزریق می شود؟

با سرنگ ریز روی نواحی مورد نیاز تزریق می شود. دوز مصرفی بسته به نیاز فرد توسط پزشک تعیین می شود.

کسب اطلاعات بیشتر : قیمت تزریق ژل صورتتزریق ژل خط اشک در یوسف آبادژل لب مدل روسیتزریق ژل لب مدل روسیقیمت ژل لب روسیتزریق ژل لب مدل روسی در تهران

کارهایی که نباید بعد از تزریق بوتاکس انجام داد

پس از استفاده، تا ۶ ساعت سر قائم باشد و از خوابیدن پرهیز گردد و حداقل تا ۴ ساعت آرایش نکنید. شما می توانید در همان روز حمام کنید، اما باید از محیط های با دمای بالا مانند سونا خودداری کنید.

تاثیر بوتاکس چه زمانی دیده می شود؟

اثر بوتاکس تقریباً در عرض ۳-۵ روز پس از تزریق مشاهده می شود. اثر کامل حداکثر در ۲۰ روز رخ می دهد.

اثر بوتاکس چقدر دوام دارد؟

اثر کاربرد ۴-۳ ماه باقی می ماند. کاربردهای مکرر منظم درجه و مدت اثربخشی را افزایش می دهد.

آیا بوتاکس یک روش دائمی است؟

از آنجایی که روشی با اثر دائمی مانند جراحی نیست، نیاز به تکرار باید با توجه به نیاز فرد تعیین شود. بسته به میزان استفاده از حالت چهره و ویژگی های نوع پوست، ممکن است نیاز به تکرار در فواصل منظم داشته باشد.

هر چند وقت یکبار باید بوتاکس را تکرار کرد؟

اگرچه بسته به نیاز متفاوت است، اما به طور کلی هر ۴ تا ۶ ماه یک بار تکرار می شود و این تکرار باعث ماندگاری اثر استفاده می شود.

قیمت بوتاکس در ولیعصر

بوتاکس، سمی که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می‌شود، با انجام فرآیندهای خاص در آزمایشگاه، برای استفاده بی‌خطر می‌شود. به همین دلیل محصولی با قیمت بالا است.

قیمت بسته به تعداد مناطق کاربرد و مقدار مواد مورد استفاده متفاوت است. کاربردهایی که در مقایسه با موارد دیگر  مقرون به صرفه به نظر می رسند باید به طور کامل بررسی شوند و در صورت استفاده از محصول نامناسب یا عمداً دوز ناکافی باید احتیاط کرد.

m/قیمت بوتاکس در ولیعصر

سوالات متداول

آیا بوتاکس یک روش دردناک است؟

بوتاکس با سوزن هایی با نوک بسیار ظریف اعمال می شود. در صورت تمایل با استفاده از کرم بی حس کننده یا یخ قبل و بعد از استفاده از هر گونه درد یا احساس درد جلوگیری می شود.

آیا بوتاکس عوارض و مضراتی دارد؟

بوتاکس سالهاست که برای اهداف زیبایی استفاده می شود و هیچ عارضه جانبی اثبات شده ای ندارد. ممکن است در اثر تزریق، قرمزی خفیف و لکه‌ای شکل روی پوست مشاهده شود. اینها دائمی یا دردناک نیستند و در عرض ۱-۲ ساعت ناپدید می شوند.

مانند هر روش دیگری، استفاده از محصولات و دوزهای نامناسب در دستان ناتوان ممکن است باعث نتایج نامطلوب شود. افتادگی پلک و ابرو  از عوارض ناخواسته هستند. 

بوتاکس عضله جونده (ماهیچه های جونده در فک پایین)چیست؟

Masseter نام ماهیچه های جویدنی است که در دو طرف فک ما قرار دارد. حرکت مداوم جویدن یا جویدن چیزهای سفت می تواند باعث بزرگ شدن عضله ماستر شود. فشار دادن دندان های ناشی از استرس، یعنی دندان قروچه نیز می تواند باعث بزرگ شدن عضلات فک ما شود.

بوتاکس ، به عضله جونده (ماستر) تزریق می شود. هدف در اینجا اطمینان از ضعیف شدن و کوچک شدن عضله است. در نتیجه، صورت های گرد و مربع را می توان لاغر کرد و به شکل مثلث، بیضی تبدیل کرد.

آیا اگر بوتاکس را متوقف کنم چین و چروک هایم بدتر می شود؟

خیر – مثل حالت قبل از تزریق است. 

چه کسانی نمی توانند بوتاکس دریافت کنند؟

 • کسانی که به سم بوتولینوم و مواد تشکیل دهنده محصول حساسیت دارند
 • کسانی که از عفونت رنج می برند
 • کسانی که اختلالات سیستم عضلانی و عصبی دارند
 • زنان باردار و مادران شیرده
 • افراد بالای ۶۵ سال استفاده کتری از بوتاکس داشته باشند
 • افرادی که پس از استفاده مکرر بوتاکس در برابر سم مقاومت پیدا کرده اند

هنگام تزریق بوتاکس به چه نکاتی توجه کنم؟

استفاده از بوتاکس باید با مشورت پزشک و کسب اطلاعات در مورد مناسب بودن آن برای شما، فواید و مضرات احتمالی آن انجام شود. تا زمانی که توسط افراد مجرب و متخصص اجرا شود، امکان بروز موقعیت های منفی از بین می رود. کیفیت محصول مورد استفاده باید بررسی شود.

بهتر است با نظر یک پزشک معتمد و اطلاع از فواید و مضراتی که ممکن است بعد از عمل رخ دهد، تصمیم بگیرید.

آیا بوتاکس زهر مار است؟

بوتاکس زهر مار نیست. این یک نوروتوکسین است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. هنگامی که این باکتری در غذا تکثیر می شود، سم آن می تواند باعث مسمومیت غذایی به نام «بوتولیسم» شود. با این حال، سم مورد نظر با فرآیندهای خاصی در محیط آزمایشگاهی ضعیف می شود و بنابراین می تواند به طور ایمن در انسان استفاده شود.

آیا بوتاکس دارویی مورد تایید وزارت بهداشت است؟

درمان رفع چین و چروک بوتاکس توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در سال ۲۰۰۲ و همچنین توسط موسسات کشورهای اروپایی تایید شد.

محصولات بوتاکس مورد تایید وزارت بهداشت در کشور ما نیز وجود دارد.

آیا می توان به جای تزریق بوتاکس، چین و چروک ها را با کرم ها از بین برد؟

مکانیسم اثر کرم های ضد چروک و بوتاکس متفاوت است. کرم ها به دلیل مزایایی که دارند مانند تغذیه و مرطوب کردن پوست می توانند به طور سطحی به تاخیر در ایجاد چین و چروک کمک کنند. از طرفی بوتاکس با تزریق به عضله توسط پزشک انجام می شود و به طور موقت از کارکرد عضلاتی که باعث ایجاد چین و چروک می شوند جلوگیری می کند و برای مدتی از ایجاد چین و چروک روی پوست جلوگیری می کند.

آیا وضعیت خواب بعد از بوتاکس مهم است؟

پس از استفاده، حداقل تا ۴ ساعت نباید به صورت دراز بکشید یا به جلو خم شوید. هنگام خواب شبانه، توصیه می شود در صورت امکان با بالش بلند و در حالت پشت بخوابید.

آیا حالت صورت با استفاده از بوتاکس از بین می رود؟

اگر در تنظیم دوز دقت کنید و ناحیه مناسب را در حین استفاده از بوتاکس انتخاب کنید، می توان به ظاهری طبیعی دست یافت و از عدم تحریف حالت صورت اطمینان حاصل کرد. به همین دلیل، مهم است که توسط یک پزشک با تجربه که می تواند ارزیابی شخصی انجام دهد، اعمال شود.

آیا می توانم بعد از بوتاکس ورزش کنم؟

توصیه می شود حداقل تا ۴۸ ساعت بعد از آن ورزش نکنید. زیرا هر گونه فشاری که به نواحی تزریق وارد می شود ممکن است باعث نشت بوتاکس از ناحیه تزریق شود.

تسریع جریان خون در حین ورزش ممکن است باعث کبودی به عضلات اطراف شود. علاوه بر این، افزایش فشار خون می تواند منجر به ادم و کبودی شود.

بعد از بوتاکس چه کارهایی را نباید انجام بدهید؟

علاوه بر شرایطی که باید پس از انجام تمام مراحل تزریق از آنها اجتناب شود، نکاتی که پس از اعمال بوتاکس باید در نظر گرفته شود به شرح زیر است:

 • آرایش نباید به مدت ۲۴ ساعت انجام شود.
 • به مدت ۳ روز نباید وارد استخر داغ شوید.
 • به مدت ۶ ساعت باید از خم کردن سر به جلو و تمرینات وضعیت سر خودداری شود.
 • ورزش و فعالیت های بدنی شدید باید حداقل به مدت ۲۴ ساعت متوقف شود.
 • مراقبت از پوست و ماساژ صورت نباید به مدت ۱ هفته انجام شود.
 • لایه برداری شیمیایی، میکرودرم ابریژن و سایر روش های لایه برداری پوست نباید انجام شود.
 • از سرما و گرمای شدید و آفتاب گرفتن باید خودداری کرد.
 • خالکوبی نباید در ناحیه مورد نظر اعمال شود.
 • نباید به ناحیه عمل فشار وارد شود.
 • مصرف الکل و کافئین باید به مدت ۳ روز قطع شود.

گزارش شده است که افتادگی پلک در افرادی که با هواپیما سفر می کنند بلافاصله پس از تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی و اطراف چشم مشاهده می شود. به همین دلیل باید از تزریق بوتاکس درست قبل از سفر با هواپیما خودداری کرد. به علت احتمال حساسیت نیز از ۲۴ ساعت قبل از پرواز نباید تزریق کرد.

آیا می توانم بعد از بوتاکس مسکن مصرف کنم؟

برخی از افراد ممکن است درد خفیفی را در ناحیه اعمال شده احساس کنند. معمولاً در کمتر از ۲۴ ساعت خود به خود به پایان می رسد و در صورت لزوم با مسکن های ساده که خون را رقیق نمی کنند قابل درمان است.

بیشتربدانید:بوتاکس صورت در ولیعصربوتاکس صورت در ونکبوتاکس صورت در یوسف آبادتزریق بوتاکس صورت در ولیعصر

عوارض بوتاکس چیست؟

عوارض بوتاکس چیست؟

هیچ موردی از آتروفی  از بین  رفتن عضله با تزریقات بوتاکس گزارش نشده است . به شرط اینکه طبق اصول و با بوتاکس های استاندارد تزریق شود.

به ندرت ممکن است پلک پس از استفاده در قسمت بالایی صورت، افتادگی داشته باشد. این عارضه جانبی نیز ممکن است ۲ هفته پس از عمل ایجاد شود. دلیل آن این است که سم روی ماهیچه ای که پلک بالایی را باز می کند تأثیر می گذارد. برای جلوگیری از این امر، سم را نباید ۱ سانتی متر زیر ابرو و خارج از خط میانی مردمک قرار داد. افتادگی پلک ناشی از بوتاکس هم با قطپره قابل درمان است.

در نتیجه انتشار سم در خارج از ناحیه مورد نظر، ممکن است اثرات نامطلوبی رخ دهد. برخی از عوارض جانبی ممکن است به دلیل فرآیند تزریق در حین استفاده از سم بوتولینوم یا بسته به تکنیک و ناحیه مصرف ایجاد شود.

عوارض جانبی موقت احتمالی:

سوزش خفیف، سوزش، درد و ادم در ناحیه تزریق

سردرد خفیف

خونریزی زیر جلدی

خارش یا تاول های پوستی

تکان دادن ابرو

عدم تقارن در اطراف دهان

لبخند نامتقارن

ضعیف شدن عضلات گردن

افتادگی ابرو و پلک (پتوز)

مشکل در بستن پلک ها

دید دوتایی یا تاری دید 

خشکی چشم

مشکل در بلع

مشکل گفتاری

مشکل در ایجاد برخی صداها

 

 

آیا می توان بوتاکس را روی لب ها اعمال کرد؟

علائم پیری ابتدا در اطراف چشم و در درجه دوم در اطراف لب ظاهر می شود. بوتاکس را می توان برای چین و چروک های این ناحیه اعمال کرد. ولی بوتاکس فقط در قسمت های فوقانی صورت مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است و در نیمه تحتانی صورت ریسک غیر قرینگی وجود دارد.  کاهش حجم نیز ممکن است در ناحیه لب به دلیل افزایش سن رخ دهد. در این صورت باید از تزریق فیلر استفاده شود تا به لب ها حجم و پری اضافه شود. برای اطلاعات دقیق در مورد این موضوع، ممکن است به صفحه پرکننده لب ما مراجعه کنید .

 

نظر خود را بنویسید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. فیلد هایی که با * مشخص شده اند را باید تکمیل کنید.