m/تزریق بوتاکس چانه

تزریق بوتاکس چانه

تزریق بوتاکس چانه؛ ماهیچه‌های فک (عضله ماستر) که ما را قادر می‌سازد غذایی را که می‌خوریم بجویم، ممکن است به دلیل موقعیت‌هایی مانند فشردن دندان‌ها، بیماری‌های مفصل فک و مصرف غذاهای سفت، بیش از حد کار کرده و بزرگ شوند.

هیپرتروفی Masseter (بزرگ شدن عضله فک) که پیامدهای منفی هم از نظر عملکردی و هم از نظر زیبایی شناختی دارد، می تواند زندگی روزمره ما را به عنوان درد یا تغییر شکل تحت تاثیر قرار دهد. استفاده از بوتاکس ماستر که به آن بوتاکس چانه نیز می گویند، فعالیت بیش از حد این عضله را محدود می کند و ظاهر نامتقارن مشاهده شده در صورت را از بین می برد و از بروز مشکلاتی مانند فشردن یا ساییدن دندان ها جلوگیری می کند. افراد می توانند بلافاصله پس از بوتاکس چانه که یک روش جراحی نیست، به زندگی روزمره خود ادامه دهند.

 

عضله ماستر یک عضله نسبتاً بزرگ است که از فک بالا تا فک پایین امتداد دارد. رشد قابل مشاهده این عضله در اثر فعالیت بیش از حد، «ماستر هیپرتروفی» نامیده می شود. هیپرتروفی ماستر ممکن است به دلیل فشردن و ساییدن  دندان ها ایجاد شود، یا ممکن است در افرادی که به طور مکرر غذاهای سفت مصرف می کنند و آدامس می جوند نیز دیده شود.

بوتاکس ماستر (بوتاکس چانه) روشی است که برای کاهش افزایش فعالیت عضلات فک با استفاده از سم بوتولینوم و در نهایت جلوگیری از انقباض عضلانی انجام می شود.

بوتاکس چانه در چه مواردی استفاده می شود؟

تزریق بوتاکس به فک که به آن بوتاکس چانه نیز می گویند، برای از بین بردن عدم تقارن های دیده شده در قسمت پایین صورت در نتیجه فعالیت بیش از حد عضله ماستر اعمال می شود. دندان قروچه ، وضعیتی که با فشردن یا ساییدن دندان ها در طول روز یا شب مشخص می شود، می تواند منجر به مشکلات مختلفی مانند سایش دندان، ضایعات پریودنتال، اختلالات مفصل گیجگاهی فکی و درد عضلانی شود. علاوه بر آتل های اکلوزال، داروها و رویکردهای رفتاری، بوتاکس چانه را می توان برای بیمارانی که دندان های خود را فشار می دهند نیز اعمال کرد.

بوتاکس چانه چگونه اعمال می شود؟

در استفاده از بوتاکس چانه، سم بوتولینوم مستقیماً با سرنگ‌های کوچک شبیه سوزن‌های انسولین به عضله ماستر تزریق می‌شود .

معمولاً هیچ دردی در طول عمل احساس نمی شود. ادامه زندگی تجاری پس از تکمیل این فرآیند امکان پذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تزریق بوتاکس چانه به خواندم ادامه دهید.

m/تزریق بوتاکس چانه

مزایای بوتاکس چانه چیست؟

با استفاده از بوتاکس ماستر ، ظاهر نامتقارن مشاهده شده در قسمت پایین صورت به دلیل فعالیت بیش از حد ماهیچه‌ها از بین می‌رود و حالت بیضی‌تری به دست می‌آید. بوتاکس ماساژ یک روش جراحی نیست. هیچ دردی در طول عمل یا در طول دوره نقاهت وجود ندارد. بوتاکس ماساژور می تواند به کنترل درد ناشی از دندان قروچه کمک کند.

بیشتربدانید:تزریق بوتاکس دیسپورتتزریق ژل برای صورت لاغر در ولیعصرتزریق ژل برای صورت لاغر در ونکتزریق ژل برای صورت لاغر در یوسف آباد

سوالات متداول در مورد بوتاکس چانه

بوتاکس برای چانه چه می کند ؟

بوتاکس چانه فعالیت ماهیچه های فک را که به دلیل فشردن دندان ها بیش از حد رشد می کنند کاهش می دهد و باعث لاغر شدن صورت و کاهش درد در عضله فک می شود.

 

آیا بوتاکس چانه صورت را لاغر می کند؟

عضله ماستر که در برخی موارد به دلیل دندان قروچه یا فعالیت بیش از حد قابل مشاهده است، با استفاده از سم بوتولینوم به شکل قبلی خود باز می گردد. این ممکن است منجر به نازک شدن قسمت پایین صورت شود.

 

چه کسی بوتاکس چانه انجام می دهد؟

تزریق بوتاکس به فک   توسط پزشکان اعمال می شود. نباید فراموش کرد که پزشک معالج باید با آناتومی صورت و مکانیسم کار عضلات آشنا باشد.

 

اثر بوتاکس ماساژور چه زمانی از بین می رود؟

استفاده از بوتاکس در عرض ۳ تا ۶ ماه اثر خود را از دست می دهد. این دوره بسته به عوامل زیادی متفاوت است. مشاهده می شود که مدت زمان اثر بوتاکس پس از انجام مراحل مکرر بوتاکس طولانی می شود. می توان گفت دلیل این امر این است که عضله ای که فعالیت آن مدام در حال کاهش است شروع به فراموشی نحوه انقباض می کند.

 

هر چند وقت یک بار باید بوتاکس چانه را تکرار کرد؟

بوتاکس چانه به طور متوسط ​​در عرض ۳ ماه اثر خود را از دست می دهد. تکرار تزریق در این دوره ممکن است اجازه تقویت مجدد عضله را ندهد و ممکن است تضمین کند که اثرات آن برای مدت طولانی تری دیده می شود. با این حال، دفعات تکرار روش باید در جلسات کنترل تعیین شود.

 

آیا بعد از بوتاکس چانه درد وجود دارد؟

پس از عمل بوتاکس چانه، مانند سایر کاربردهای بوتاکس، دردی احساس نمی شود. 

 

بعد از بوتاکس چانه چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

مهم است که در ۲۴ ساعت اول پس از اعمال بوتاکس چانه، ناحیه مورد نظر را ماساژ ندهید یا به صورت دراز نکشید. توصیه می شود که فرد در چند ساعت اول پس از استفاده از غذاهای سفت استفاده نکند یا به جلو خم نشود. 

 

آیا می توان بوتاکس چانه را برای اهداف زیبایی انجام داد؟

مشخص است که بوتاکس چانه ممکن است باعث نازک شدن عضله ماستر، یعنی در قسمت پایین صورت شود. به همین دلیل، بوتاکس ماساژور را می‌توان برای افرادی که می‌خواهند صورت بیضی‌تری یا خط فک برجسته‌تری داشته باشند، در صورت لزوم اعمال کرد. جدای از این، می توان از بوتاکس ماساژور برای رفع عدم تقارن در قسمت پایین صورت نیز استفاده کرد.

 

آیا عملکرد جویدن بعد از بوتاکس چانه مختل می شود؟

بوتاکس چانه یک کاربرد است که اغلب در مواردی که فعالیت بیش از حد ماهیچه جونده وجود دارد انجام می شود تا این فعالیت به حد متوسط ​​کاهش یابد. اگرچه مطالعات کاهش قدرت جویدن را در گروه کوچکی از بیمارانی که بوتاکس دریافت کرده‌اند گزارش کرده‌اند، انتظار نمی‌رود هیچ موقعیتی در عملکرد جویدن اختلال ایجاد کند.

بیشتربدانید:هزینه مزوتراپی موقیمت فیلر گونه و چانهمراقبت های بعد از مزونیدلینگ مومزونیدلینگ موی سرتزریق ژل برای صورت لاغر

در انجام بوتاکس چانه به چه نکاتی باید توجه کرد؟

قبل از استفاده از بوتاکس، تمام داروهای مصرف شده و سابقه بیماری عصبی، در صورت وجود، باید به پزشک گزارش شود. اما استفاده از بوتاکس در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود. بوتاکس برای افرادی که عفونت های دندانی فعال دارند اعمال نمی شود.

 

بوتاکس چانه چگونه کار می کند؟

بوتاکس از انتقال تحریک عصب به عضله جلوگیری می کند. به این ترتیب عضله شروع به بازگشت به اندازه قبلی خود می کند زیرا کار بیش از حد عضله ماستر کاهش می یابد.

 

چه عوارضی ممکن است با بوتاکس چانه ایجاد شود؟

بوتاکس هیچ اثر دائمی شناخته شده ای ندارد. در موارد نادر، در صورت مواجهه با مویرگ ها، کبودی و تورم موقتی ممکن است رخ دهد.

 

آیا بوتاکس چانه روی لبخند تاثیر می گذارد؟

پس از بوتاکس چانه تغییری در لبخند انتظار نمی رود. با این حال، به عنوان یک عارضه نادر، عدم تقارن موقت در عضلات لبخند مشاهده می شود.

نظر خود را بنویسید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. فیلد هایی که با * مشخص شده اند را باید تکمیل کنید.