1402.9.28.7

تزریق ژل خط خنده

تزریق ژل خط خنده؛تزریق ژل یا فیلر که یکی از درمان های زیبایی است به صورت سرپایی و بدون نیاز به جراحی انجام می شود. این نوع تزریق که به جوانسازی پوست کمک می کند کاربردهای زیادی دارد و افراد زیادی همیشه به دنبال آن هستند.

افراد این نوع درمان زیبایی را به منظور بهبود ویژگی های صورت خود یا داشتن ظاهری جوان تر انتخاب می کنند. مدت زمان بهبودی این عمل زیبایی که بسته به نوع فیلر و محل تزریق آن متفاوت است، سریع ترین نتیجه را به شما نشان می دهد و بسته به نوع فیلر ممکن است ماه ها یا حتی سال ها ماندگاری داشته باشد. فیلرها انواع مختلفی دارند که در قسمت های مختلف بدن قابل استفاده هستند و کارشناسان بهترین و مناسب ترین نوع ژل تزریقی را با توجه به شرایط شما پیشنهاد می کنند . باید بدانید که فیلرهایی که ماندگاری بیشتری دارند الزاما بهتر نیستند و گاهی بسیار پرعارضه هستند.

این نوع درمان مانند هر درمان زیبایی عوارضی مانند ادم و قرمزی دارد که پس از مدت کوتاهی برطرف می شود، اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که تزریق فیلر حتما باید توسط یک پزشک انجام شود، زیرا در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی و تزریق توسط یک شخص غیرحرفه ای، عروق مسدود شده می تواند باعث از بین رفتن بافت تزریق شده شود. قبل از انجام این عمل باید با این نوع عمل زیبایی و انواع ژل ها و فیلرها به طور کامل آشنا شوید و نحوه انجام آن و کاربردها و فواید آن را بیاموزید. در ادامه این مقاله سعی داریم تمامی موارد ذکر شده را به تفصیل برای شما بازگو کنیم، تا پایان مطلب با ما همراه باشید. .

تزریق ژل یا فیلر چیست؟

کلمه فیلر به معنای پرکننده و ژل یکی از انواع پرکننده هاست. تزریق ژل روشی سریع است که برای زیباسازی نواحی مختلف بدن به ویژه خط خنده انجام می شود که معمولاً شامل: رفع فرورفتگی ها یا چین و چروک ها و همچنین افزایش حجم و فرم دادن به نواحی مختلف بدن می باشد. در این روش که یکی از پرکاربردترین روش های زیبایی است از ژل یا فیلر استفاده می شود. گاهی از فیلرهای طبیعی مانند چربی استخراج شده از بدن بیمار برای تزریق استفاده می شود و گاهی نیز ممکن است از فیلرهای مصنوعی برای این منظور استفاده شود. بیایید در مورد چند نمونه از مواد اساسی و مهم بدنمان که نقش بسزایی در شادابی پوست ما دارند صحبت کنیم :

1402.9.28.8

مواد اصلی و مهم در جوانسازی پوست و استفاده از آنها به عنوان فیلر مصنوعی

با افزایش سن میزان هیالورونیک اسید و کلاژن در پوست کاهش می یابد و چین و چروک روی صورت ظاهر می شود. این مواد اصلی را می توان توسط فیلرهای مصنوعی به پوست بازگرداند، عملکرد این مواد مهم در بدن به شرح زیر است :

کلاژن:  با افزایش سن، بدن شروع به از دست دادن کلاژن می کند. کلاژن ماده مهمی است که در سراسر بدن از جمله؛ پوست، ماهیچه ها، استخوان ها و بافت های همبند یافت می شود. کاهش میزان کلاژن در پوست باعث شل شدن پوست و کاهش حجم آن می شود. در نتیجه پوست نازک می شود و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و شروع به افتادگی می کند. کلاژن یک ماده طبیعی حاوی پروتئین است که ساختار پوست را تقویت می کند و همچنین اولین فیلری بود که وارد بازار شد، اما با معرفی اسید هیالورونیک از بین رفت ..

اسید هیالورونیک: پوست جوان و سالم حاوی مقدار زیادی ماده مرطوب کننده و طبیعی به نام اسید هیالورونیک است. با گذشت زمان، نور خورشید و عوامل دیگر می توانند میزان این ماده را در پوست کاهش دهند. ساختار طبیعی مولکول اسید هیالورونیک بسیار شبیه به اسفنج است و وظیفه اصلی آن جذب آب است که به این ترتیب منجر به افزایش حجم پوست می شود..

اسید هیالورونیک قابل اطمینان ترین ماده برای تزریق به سطح پوست است و مانند کلاژن، یک ماده طبیعی است که می تواند به عنوان یک مرطوب کننده داخلی و حجم دهنده برای پر کردن و حجم دادن به بافت ها استفاده شود. استفاده از این نوع مواد در مقایسه با تزریق چربی که برای رفع چین و چروک و حجم دادن به صورت و دست ها انجام می شود، روش آسان تری با دوره نقاهت کوتاه تر است.

انواع مختلف ژل یا فیلر از نظر ماندگاری

فیلرهای مصنوعی از نظر مدت زمان به سه دسته دائمی، نیمه دائمی و موقت تقسیم می شوند.

فیلرهای دائمی به دلیل بسیاری از عوارض محبوبیت کمتری داشتند. فیلرهای موقت کوتاه مدت هستند و چند ماه ماندگاری دارند. فیلرهای نیمه دائمی اگرچه عمر کوتاهی دارند اما به اندازه فیلرهای موقت کوتاه مدت نیستند و به اندازه فیلرهای دائمی عوارض جانبی ندارند و به همین دلیل بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

فیلر خط لبخند

فیلرهای پوستی بهترین انتخاب برای تقویت صورت بدون جراحی هستند. آنها می توانند لب ها، چانه و گونه ها و خط لبخند را تقویت کنند. فیلرها  همچنین می توانند با افزایش حجم  به نواحی توخالی و پرکردن چین و چروک، افزایش سن را پنهان کنند. یکی از نواحی صورت که نیاز به تزریق فیلر دارد چین‌ های نازولبیال(خط لبخند) است. فیلر اغلب در این قسمت درخواست می شود، زیرا بیشتر افراد در مورد آن نگران هستند. خوشبختانه، فیلرها یک راه حل غیر جراحی کاملا بدون درد ارائه می دهند.

کسب اطلاعات بیشتر : تزریق فیلر زیر چشم در یوسف آبادتزریق فیلر دور چشمتزریق فیلر زیر چشم در ونکتزریق فیلر زیر چشمقیمت بوتاکس در یوسف آباد

بررسی اجمالی: فیلر نازولبیال چیست؟

فیلر چین های نازولبیال، ظاهر چین های نازولبیال را کاهش می دهد – که به عنوان خطوط لبخند نیز شناخته می شود. دکتر هاشمی با یک دست ماهر و چشمی برای زیبایی شناسی می داند که چگونه با فیلر خط لبخند زیبایی و جوانی را به صورت شما ببخشد.

 

فیلرهای اسید هیالورونیک رایج‌ترین انتخاب برای چین‌های نازولبیال، به‌ویژه برای بیمارانی است که برای بار اول تزریق فیلر انجام می دهند این فیلر ها خطر کمتری دارند و اگر توسط پزشک ماهر تزریق شوند، عوارض جدی ندارند.

مزایای تزریق ژل خط خنده چیست؟

فیلر خط لبخند یک روش سریع، مقرون به صرفه و برگشت پذیر با نتایج فوری است. این روش درمانی جایگزینی عالی برای جراحی زیبایی است و ظاهری صاف و جوان را با کمترین عارضه به شما می دهد.

فیلر پوستی علاوه بر نرم کردن خطوط صورت، تولید اسید هیالورونیک طبیعی شما را تحریک می کند که به عنوان یک مرطوب کننده داخلی برای آبرسانی به پوست شما عمل می کند. درمان تخصصی فیلر خط لبخند در کلینیک تخصصی ما  نیز مزایای زیر را خدمت زیبا جویان عزیز ارائه می دهد:

حداقل درد یا ناراحتی ؛ کرم بی حس کننده موضعی قبل از تزریق روی ناحیه مورد نظر استفاده می شود. ما از با کیفیت ترین فیلر های پوستی همراه با بی حس کننده برای سهولت درمان استفاده می کنیم.

روش کم خطر ؛ فیلرهای خط لبخند بی خطر هستند و عوارض جانبی کمی دارند. برخی از بیماران ممکن است متوجه کبودی خفیف، قرمزی یا تورم در محل تزریق شوند.

حداقل زمان بهبودی ؛ بازگشت به محل کار در همان روز .

درمان برگشت پذیر ؛ فیلر های خط لبخند غیردائمی هستند و در صورت لزوم با استفاده از هیالورونیداز حل می شوند. این موضوع به کسانی که قبلاً تحت درمان قرار نگرفته آرامش خاطر می دهد.

نتایج طولانی مدت ؛ پرکننده های پوستی نسل جدید می توانند تا چندین ماه دوام داشته باشند.

درمان ایمن و تنظیم شده ؛ پرکننده های مرکز ما دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا هستند.

در ادامه به مراقبت های لازم قبل از تزریق فیلر می پردازیم

تغذیه مناسب : از مصرف ماهی به خصوص ماهی های چرب،مکمل های روغن ماهی و امگا ۳ و  همچنین از مصرف ویتامین E، مخمر سنت جان، مکمل های جنسینگ و سیر، به مدت یک هفته قبل از تزریق فیلر خودداری کنید .

قاعدگی قبل از تزریق : تزریق فیلر در هفته منتهی به چرخه قاعدگی، می تواند حساسیت به درد را اندکی افزایش دهد.

ورزش قبل از تزرق : از انجام ورزش های سنگین و شدید ۲ روز قبل از تزریق و بعد از تزریق اجتناب کنید .

اپیلاسیون : از اپیلاسیون و همچنین استفاده از کرم های موبر در نواحی درمان، به مدت دو روز قبل و یک روز بعد از تزریق ژل اجتناب کنید .

نظر خود را بنویسید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. فیلد هایی که با * مشخص شده اند را باید تکمیل کنید.